Program ,,DOBRA EDUKACJA''

DOBRA_EDUKACJA_INFORMACJA.pdf

W szkole jest realizowany
,,Powiatowy program profilaktyki wad postawy''
Program ,,Umiem pływać''
  •   POLICJA -CHRONIMY I POMAGAMY - II EDYCJA - Obrazek 1

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym ,, POLICJA - CHRONIMY I POMAGAMY '' II EDYCJA, zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Starogardzie Gdańskim i Zarząd Terenowego Niezależnego Związku Zawodowego Policjantów w Starogardzie Gdańskim oraz pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański. Z naszej Szkoły wyróznienie zdobyła Antonina Milewska, uczennica klasy 3a SP.

SERDECZNIE GRATULUJEMY

• 12.06.2018

Nietypowy trening szczypiornistek - Obrazek 1W poniedziałek 11 czerwca nietypowy zajęcia w ramach zajęć SKS odbyły podopieczne       p. Justyny Schmidt. Salę i piłki ręczne zamieniły na rowery, którymi wybrały się na wycieczkę po bliższej i dalszej okolicy. Trasa wyprawy prowadziła przez Stare i Nowe Prusy, Gotelp, Odry, Wojtal, Wieck, Zawadę i ponownie Stare Prusy z metą w Czarnej Wodzie. Po drodze mijaliśmy wiele wzniesień, które dla młodych adeptek piłki ręcznej nie stanowiły większych przeszkód. Wszystkie dzielnie pokonywały kolejne kilometry bawiąc się przy tym wyśmienicie. Za pomoc w przeprowadzeniu wycieczki dziękujemy p. Karinie Łangowskiej i p. Annie Macholi.

• KOMISJA SOCJALNA SERDECZNIE ZAPRASZA
    OSOBY UPRAWNIONE DO KORZYSTANIA Z ZFŚS NA SPOTKANIE INTEGRACYJNE,  KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ
    22 CZERWCA O GODZ. 12:00

W KARCZMIE OSTOJA.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dn. 18 czerwca.

• 08.06.2018

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ.

• 02.06.2018

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO - Obrazek 1W piątek 1 czerwca na Stadionie Miejskim w Czarnej Wodzie odbył się Dzień Dziecka Na Sportowo. Pierwszym punktem harmonogramu były biegi na dystansie 400 m. Po nich przystąpiono do konkurencji indywidualnych. Dzieci z klas 1-6 wzięły udział w: rzucie do celu, podskokach na skakance, toczeniu piłki, skokach w workach, torze przeszkód. Uczniowie klas 7 i gimnazjum rywalizowali natomiast w: pchnięciu kulą, skoku w dal oraz rzucie piłką lekarską. Dyplomy oraz nagrody wręczał p. dyrektor Józef Milewski oraz   p. wiceburmistrz Łukasz Łangowski.

• 28.05.2018

Szkolny konkurs wiedzy o mistrzostwach świata w piłce nożnej - Obrazek 1W poniedziałek 28 maja w czarnowodzkiej szkole zorganizowano konkurs, w którym każdy chętny uczeń z klas 6-7 szkoły podstawowej i gimnazjum mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat mistrzostw świata w najpopularniejszej dyscyplinie sportu, jaką niewątpliwie jest piłka nożna. Dodatkowo organizatorzy przygotowali kilka pytań dotyczących polskiej reprezentacji, zarówno tej obecnej jak i tych sprzed lat. Do testu przystąpiło 54 uczniów, którzy musieli się zmierzyć z pytaniami o różnym stopniu trudności. Oto niektóre z nich:

• 22.05.2018

SPORTOWE OBCHODY 25-LECIA GMINY CZARNA WODA - Obrazek 1W poniedziałek 21 maja z okazji 25 rocznicy powstania Gminy Czarna Woda zorganizowano w naszej szkole turniej piłki nożnej dla dziewcząt oraz chłopców z klas 4-6 SP. Zawody miały na celu sportowe, radosne świętowanie powstania naszej gminy połączone z tym co najważniejsze czyli dobrą zabawą. Po ostatnim gwizdku sędziego doszło do uroczystego zakończenia, w trakcie którego wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

KATEGORIA DZIEWCZĄT:

Wyniki spotkań:
    IVa - IVb/Va 0:4
    IVb/Va - VIa 3:0
    IVa - VIa 3:2

POLNICA WARSZTAT GARNCARSKI - Obrazek 1

Wycieczki do Polnicy, warszatu garncarskiego z 300. letnią tradycją, odbyły sie w ramach projektu ,,DOBRA EDUKACJA'' . W warsztatach garncarskiego rękodzieła wzięło udział 220 uczniów wraz z nauczycielami. Każdy spróbował wykonać "coś" z gliny i należy przyznać,że efekty były zaskakujące i piękne - mają dzieci TALENT.

• 22.05.2018

WYCIECZKA KLAS IIIa gim - SZLAKIEM HISTORII - Obrazek 1Dnia 7 maja 2018r(poniedziałek) o godzinie 2:00 wyjechaliśmy sprzed Kulturalni w stronę Krakowa. Przed jedenastą znaleźliśmy się przed naszą noclegownią, aby tuż potem rozpocząć zwiedzanie miasta pod nadzorem przewodnika. Odwiedziliśmy Stare Miasto, Bazylikę Mariacką, jak również Synagogę Remuh znajdującą się na przepięknej dzielnicy Kazimierz, Wawel, Dzwon Zygmuntowski, Bazylikę Archikatedralną, poznając jednocześnie  historię miasta na przełomie wieków. Wieczorem zameldowaliśmy się w schronisku, aby po dniu pełnych wrażeń odpocząć w oczekiwaniu na kolejne wycieczkowe perypetie.

Środa 20.06.2018

• Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej Wodzie