• MISTRZOSTWA POWIATU W USPORTOWIONE DWA OGNIE

W czwartek 18 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Usportowione Dwa Ognie klas czwartych. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 8 zespołów (dziewczęta – 4; chłopcy – 4). Po rozegraniu wszystkich spotkań okazało się, że awans do Półfinału Wojewódzkiego wywalczyli chłopcy z Jabłowa oraz podopieczne p. Justyny Schmidt z PSP Czarna Woda!

• NAJLEPSZY HISTORYK SZKOŁY 2023/2024

W dniu 10 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie w konkursie na "Najlepszego Historyka Szkoły 2023/2024". Uczniowie pisali test z materiału obejmującego klasy IV-VIII. Test składał się z 39 pytań zamkniętych i jednego opisowego.

Przykładowe zadania to: Uporządkuj chronologicznie władców Polski. Jaką cywilizację uznajemy za twórców pisma? W jakiej miejscowości doszło do zbrodni rosyjskiej na polskich oficerach? W którym roku uchwalono Konstytucję 3 maja?

• WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI

3 kwietnia odbyło się wręczenie nagród laureatom Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wierszyki łamiące języki”, który adresowany był do uczniów klas 4-8. Z artykulacyjnymi zawiłościami mowy polskiej zmierzyło się aż 30 uczestników. Zaprezentowali oni wcześniej wylosowane wiersze pełne szalonych rymów wymagających językowych umiejętności.
            Oto wyniki zaciętych zmagań:

• MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

9 kwietnia (wtorek) w Skórczu rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta oraz chłopcy z klas 5-6, dla których możliwość rywalizacji z najlepszymi biegaczami w powiecie była nie lada wyzwaniem i przygodą zarazem.

Ostatecznie nasze drużyny zostały sklasyfikowane na następujących miejscach: dziewczęta 7 na 10, chłopcy 5 na 10. Wszyscy nasi reprezentanci zasłużyli na słowa uznania za walkę na 100% własnych możliwości oraz godne reprezentowanie Czarnej Wody na szczeblu powiatowym.

• Konkurs mody ekologicznej

Pokaz mody Ekologicznej - Konkurs organizowany jest z okazji Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia

Konkurs skierowany jest do uczniów z klas 1 – 8

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

Cel główny:

• Popularyzowanie wiedzy dotyczącej segregacji i recyklingu.

Cele szczegółowe:

• zagospodarowanie odpadów