Program ,,DOBRA EDUKACJA''

DOBRA_EDUKACJA_INFORMACJA.pdf

W szkole jest realizowany
,,Powiatowy program profilaktyki wad postawy''
Program ,,Umiem pływać''
  • KOMISJA SOCJALNA SERDECZNIE ZAPRASZA
    OSOBY UPRAWNIONE DO KORZYSTANIA Z ZFŚS NA

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNE,  KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ
    22 GRUDNIA O GODZ. 14:40

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dn. 20.12.2017

• 13.12.2017

W środę 13 grudnia w Kaliskach rozegrano Mistrzostwa Powiatu w usportowione dwa ognie. Do rywalizacji, a raczej zabawy, przystąpiły reprezentacje dziewcząt i chłopców z: Osiecznej, Kalisk oraz Czarnej Wody (rocz. 2007 i młodsi). Świetny występ zaliczyły nasze reprezentantki, które zdobyły 1 miejsce kwalifikując się tym samym do Mistrzostw Powiatu.

Naszą szkołę reprezentowali:

• Dziewczęta:

Banach Beata, Dorau Antonina, Gełdon Antonina, Gołąbek Łucja, Janikowska Julia, Keister Julia, Łangowska Zofia, Piotrzkowska Lena, Polok Natalia, Schmidt Lena

• 13.12.2017

We wtorek 12 grudnia na hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie rozegrano turniej piłki ręcznej dla dziewcząt z klas 4-6 SP. Do sportowej rywalizacji przystąpiły 4 drużyny, grające systemem każdy z każdym 1x10 minut. Po rozegraniu wszystkich 6 spotkań doszło do uroczystego zakończenia, podczas którego dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczał p. dyrektor Józef Milewski.

Wyniki spotkań:

IVa - IVb 8:1

Va - VIa 2:2

IVa - VIa 1:4

IVb- Va 0:5

IVa - Va 4:3

IVb - VIa 1:5

• 13.12.2017

We wtorek 12 grudnia na hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie rozegrano turniej piłki nożnej dla chłopców z klas 4-6 SP. Do sportowej rywalizacji przystąpiły 3 drużyny. Po ostatnim gwizdku sędziego doszło do uroczystego zakończenia zawodów, podczas którego dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczał p. dyrektor Józef Milewski.

Wyniki spotkań:

IVa - V/VI  6:2

IVb - V/VI  0:6

IVa - IVb  1:0

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce - IVa

2 miejsce - V/VI

3 miejsce - IVb

• 08.12.2017

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

Z WYDAWNICTWEM ,,OPERON’’ 2017

Próbne_testy_gimnazjalne_2017.pdf

• 07.12.2017

W Polsce dzień Świętego Mikołaja obchodzony jest tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie Świętego Mikołaja biskupa Miry. Rankiem tego dnia dzieci, które przez cały mijający rok były grzeczne, znajdują drobne upominki, ukryte pod poduszką lub w innym specjalnie przygotowanym w tym celu miejscu.

Święty Mikołaj ze względu na przypisywane mu legendą uczynki , został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Przedstawiany jako starzec z okazałą brodą, często w infule i pastorałem, z workiem prezentów i pękiem rózg w ręce. W dniu 6 grudnia (w rocznicę śmierci świętego) grzecznym dzieciom przynosi prezenty , a niegrzecznym na ostrzeżenie - rózgę. Na ten niezwykły i magiczny dzień 6 grudnia z nieskrywaną niecierpliwością czeka każde dziecko i te malutkie i to duże też, a nawet dorośli, bo któż z nas nie lubi być obdarowywany?

• 07.12.2017

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Koncert Margaret.

• 05.12.2017

AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA Z FUNDACJĄ PZU
    W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W CZARNEJ WODZIE

Akademia_bezpieczenstwa_fundacji_PZU.pdf

• W czwartek 23 listopada w naszej szkole zorganizowano zabawę andrzejkową. Organizatorem była klasa III a gimnazjum. Od 16:00 do 18:00 bawili się najmłodsi z klas 1-3SP ,a od 17:30 do 19:30 uczniowie klas 4-7SP oraz gimnazjum. Podczas dyskoteki rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy strój andrzejkowy.  Autorzy najbardziej pomysłowych przebrań otrzymali nagrody rzeczowe. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i przetańczyliśmy cały wieczór.

Opracowanie: Oliwia Sztormowska

Strony, które należy odwiedzić