Nawigacja

 • PODZIĘKOWANIA

  W imieniu dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie chciałbym serdecznie podziękować Urzędowi Miasta Czarna Woda za zakup siatek oraz sprzętu sportowego. Dzięki pomocy organu prowadzącego wzbogaciliśmy się o:

  - Siatka do piłki ręcznej Domeks 3x2 m - 1 komplet

  - Siatka do kosza Meteor - 10 kompletów

  - Igły do piłek Meteor 8mm - 25 sztuk

  - Piłeczki do ping ponga Joola - 36 sztuk

  - Rakietka do ping ponga Stiga - 2 sztuki

  - Pompka Molten - 1 sztuka

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • BRĄZ W SZTAFECIE

  W czwartek 10 października w Kaliskach rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Kolejny raz w tym roku szkolnym wiele radości i powodu do dumy dały nam podopieczne p. Justyny Schmidt, które z zawodów wróciły z brązowymi medalami. Nasze małe miłośniczki biegania miejsce na podium zapewniły sobie dopiero w trakcie ostatniej zmiany, co czyni ten sukces jeszcze wartościowszym.

  Wszystkim dziewczętom bez wyjątku należą się słowa pochwały i podziękowania za godne reprezentowanie szkoły, gminy jak również walkę z własnymi słabościami.

   

  Naszą szkołę reprezentowały:

  Karolina Pryba,

  Nina Dorau,

  Alicja Giermaniuk,

  Beata Banach,

  Łucja Gołąbek,

  Julia Janikowska,

  Lena Piotrzkowska,

  Lena Schmidt,

  Martyna Zmudziejewska,

  Julia Keister,

  Zofia Łangowska,

  Julia Połom.

   

  BRAWO WY!

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • JESIENNE SPOTKANIA Z POLICJANTEM

  Bezpieczna droga do szkoły/do domu.

  Wraz z początkiem roku szkolnego, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, policjanci prowadzą w szkołach działania profilaktyczno-edukacyjne pt. „Bezpieczna droga do szkoły/ do domu”.  Dnia 2.i 8. października 2019 roku  uczniowie klas 1-5 SP uczestniczyli w spotkaniu z panią dzielnicową, sierżantem sztabowym Anną Słomińską. Celem spotkania było uświadomienie uczniom, jak ważne jest ich bezpieczeństwo. Policjantka rozmawiała z uczniami o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza i zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Bardzo ważnym tematem pogadanki było przypomnienie cech sprawnego roweru i prawidłowego oświetlenia. Uczniowie wykazali się dużą znajomością podstawowych zasad w ruchu drogowym. Policjantka podkreślała, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży, plecakach, wczesnym rankiem, a zwłaszcza po zmroku. Tłumaczyła, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się wszyscy bardziej bezpieczni. Na koniec spotkania policjantka wraz z wychowawczyniami rozdały dla wszystkich uczniów naszej szkoły kamizelki  odblaskowe ( z logiem Ministerstwa Sprawiedliwości) i odblaski
  (z logiem Gminy Czarna Woda). Ciekawym i pouczającym okazała się prezentacja instruktażowa „Bezpieczna droga do szkoły/do domu”, którą polecamy wszystkim!

  Szczególne podziękowania składamy Gminie Czarna Woda za zakupienie elementów odblaskowych dla wszystkich dzieci.

  PAMIĘTAJMY - BEZPIECZEŃSTWO DZIECI JEST NAJWAŻNIEJSZE!

  Opracował: Józef Milewski

 • CZARNOWODZIANKI NADAL W GAZIE

  Po niedawnym sukcesie, jakim niewątpliwie było wicemistrzostwo powiatu w drużynowych biegach przełajowych, młode lekkoatletki z naszej placówki rozpoczęły rywalizację w sztafecie. W poniedziałek 7 października w Kaliskach rozegrano zawody w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt, którego celem było wyłonienie reprezentantek naszego rejonu na mistrzostwa powiatu. Do rywalizacji przystąpiły trzy dziesięcioosobowe zespoły z: Osiecznej, Kalisk oraz Czarnej Wody. Podopieczne p. Justyny Schmidt swój występ z pewnością mogą uznać za udany. Po pierwszej zmianie wyszły na prowadzenie i pewnie, bez jakichkolwiek problemów, utrzymały je do końca. Dziewczynkom oraz ich opiekunce gratulujemy kolejnego sportowego sukcesu życząc jednocześnie udanego występu na mistrzostwach powiatu, które rozegrane zostaną w najbliższy czwartek (10 października) również w Kaliskach.

   

  Klasyfikacja zawodów:

  1 miejsce: Czarna Woda (awans)

  2 miejsca: Kaliska (awans)

  3 miejsce: Osieczna

   

  Naszą szkołę reprezentowały:

  Julia Połom, Karolina Pryba, Nina Dorau, Alicja Giermaniuk, Beata Banach, Łucja Gołąbek, Julia Janikowska, Lena Piotrzkowska, Lena Schmidt, Martyna Zmudziejewska, Zofia Łangowska.

  BRAWO!

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • CZARNOWODZIANKI VICEMISTRZYNIAMI POWIATU W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  2 października (wtorek) rozegrano w Skórczu Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Wśród startujących znaleźli się również nasi reprezentanci (2 drużyny + 2 zawodników indywidualnie). Występ naszych lekkoatletów z pewnością należy uznać za udany. Na wyróżnienie zapracowała drużyna dziewcząt, która uzyskała najlepszy od wielu lat wynik na tym szczeblu rozgrywek, uzyskując tytuł vice-mistrzyń powiatu.

  • Dziewczęta 2007 i młodsze (53 startujących):

  Schmidt Lena (8 miejsce)

  Pryba Karolina (17 miejsce)

  Banach Beata (18 miejsce)

  Gołąbek Łucja (23 miejsce)

  Giermaniuk Alicja (31 miejsce)

  Wynik drużyny: 2 miejsce na 10!

   

  • Chłopcy 2007 i młodsi (53 startujących):

  Szynwelski Aleksander (9 miejsce)

  Hinca Sebastian (17 miejsce)

  Hinca Arkadiusz (33 miejsce)

  Kilich Bartosz (41 miejsce)

  Backhaus Adrian (48 miejsce)

  Wynik drużyny 5 miejsce na 10

   

  • Dziewczęta 2005-2006 (44 startujących)

  Pawłowska  Martyna  (26 miejsce)

   

  • Chłopcy 2005-2006 (49 startujących)

  Talaśka Hubert (15 miejsce)

   

  Wszystkim zawodnikom należą się słowa pochwały i podziękowania za godne reprezentowanie szkoły oraz walkę w niesłychanie trudnych warunkach atmosferycznych. BRAWO!

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • UDANY WYSTĘP NA MISTRZOSTWACH REJONU W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  W piątek 27 września rozegrano w Kaliskach Mistrzostwa Rejonu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Rywalizowano w dwóch  kategoriach wiekowych (oddzielnie chłopcy i dziewczęta). Każda drużyna składała się z 5 zawodników. Uzyskane przez nich miejsca odpowiadały punktom, jakie przypisywane były zespołowi. Wygrywał zespół, który w danej kategorii na swoim koncie uzyskał najmniej punktów.

  Występ naszych reprezentantów należy uznać za więcej niż udany. Z czterech wystawionych drużyn trzy wywalczyły awans do Mistrzostw Powiatu. Nasi najmłodsi reprezentanci okazali się bezkonkurencyjni, czego najlepszym dowodem są pierwsze miejsca Leny Schmidt, Aleksandra Szynwelskiego oraz drugie miejsce Sebastiana Hincy. W grupie starszej najlepiej zaprezentowała się Martyna Pawłowska oraz Hubert Talaśka, zdobywcy trzecich miejsc w swoich biegach.

  Wyniki:

  Dziewczęta 2007 i młodsze:

  1. Czarna Woda (awans)

  2. Lubichowo (awans)

  3. Kaliska

  Dziewczęta rocz. 2005-2006:

  1. Lubichowo (awans)

  2. Czarna Woda (awans)

  3. Kaliska

  Chłopcy 2007 i młodsi:

  1. Czarna Woda (awans)

  2. Lubichowo (awans)

  3. Kaliska

  Chłopcy rocz. 2005-2006:

  1. Lubichowo (awans)

  2. Kaliska (awans)

  3. Czarna Woda (Hubert Talaśka - awans indywidualny)

  Składy:

  1. Dziewczęta:
  • 2007 i młodsze: Nina Dorau, Banach Beata, Łucja Gołąbek, Lena Schmidt,  Karolina Pryba, Alicja Giermaniuk
  • 2005/2006: Lidia Łangowska , Karina Mientka, Martyna Pawłowska , Julia Płoszyńska, Tamara Szturmowska
  1. Chłopcy:
  • 2007 i młodsi: Aleksander Szynwelski,  Bartosz Kilich, Adrian Backhaus, Arkadiusz Hinca, Sebastian Hinca, Mateusz Homa
  • 2005/2006: Jakub Czapiewski, Łukasz Żygowski, Kamil Puchowski, Hubert Talaśka, Bartosz Sztormowski

  Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły, gminy, w zawodach sportowych życząc jednocześnie powodzenia na Mistrzostwach Powiatu, które rozegrane zostaną już 2 października w Skórczu.


  BRAWO!

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • KOMISJA SOCJALNA

  KOMISJA SOCJALNA SERDECZNIE ZAPRASZA
  OSOBY UPRAWNIONE DO KORZYSTANIA Z ZFŚS NA SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z OKAZJI

  DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W DNIU 11 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 17:00
   W RESTAURACJI GOGOLINEK W CZANRYM GM KALISKA

  roza-ruchomy-obrazek-0023

  Prosimy o potwierdzenie przybycia do dn. 08.10.2019 w sekretariacie szkoły
  Wyjazd sprzed szkoły o godz. 16:30

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 • 80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

  "A więc wojna! Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy. Całe nasze życie, publiczne i prywatne przestawiamy na specjalne tory, weszliśmy w okres wojny. Cały wysiłek narodu musi iść w jednym kierunku. Wszyscy jesteśmy żołnierzami. Musimy myśleć tylko o jednym - walka aż do zwycięstwa!"

  Zbigniew Świętochowski (Polskie Radio, 1 września 1939 r.)

   

  26 września 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 80 rocznicy hitlerowskiej i sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 r. Społeczność uczniowska obejrzała przypominający te tragiczne dni montaż słowno-muzyczny przygotowany przez klasy VIb oraz VIIa pod kierunkiem p. Alicji Kuchty, p. Ireneusza Czai oraz p. Pawła Rybackiego. Przed zgromadzoną publicznością wystąpił również  Dyrektor Szkoły , p. Józef Milewski, który przybliżył historię wybuchu i przebiegu II wojny światowej w Czarnej Wodzie oraz jej okolicach. Na koniec wszyscy uczestnicy głośno wykrzyczeliśmy słowa:

  "NIGDY WIĘCEJ WOJNY!", znaczenia których nikomu tłumaczyć nie trzeba.

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

  AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2019

  W dniach 20-22 września miała miejsce kolejna akcja „Sprzątanie Świata - Polska 2019”. W tym roku odbywa się ona pod hasłem: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Celem tegorocznej jubileuszowej edycji jest zachęcanie wszystkich do podejmowania działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami. Ponadto akcja ma zachęcić do "nieśmiecenia" oraz zmiany nawyków jak np. rezygnacji z jednorazowych plastików, foliowych woreczków itp.

  Uczniowie naszej placówki tradycyjnie z wielkim zapałem i animuszem wzięli się za sprzątanie "czarnowodzkiego podwórka". Wyznaczone przez panią wicedyrektor rejony Czarnej Wody sprzątało 13 klas (243 uczniów) pod nadzorem nauczycieli. Cała akcja przebiegła bezpiecznie i bez incydentów, a nasza okolica stała się piękniejsza.
  Mamy nadzieję, że swoją aktywną postawą zachęcimy wszystkich mieszkańców do działań mających na celu uwolnienie naszej gminy od śmieci i poprawę jej wizerunku.

  Urzędowi Miasta  Czarna Wody  składamy podziękowania za dostarczenie worków i rękawiczek oraz MPGKiM za wywóz śmieci.

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • PRÓBNY ALARM POŻAROWY I EWAKUACJA SZKOŁY

  W dniu 18.09.2019r. (środa) o godzinie 9.58 (lekcja 3), za wiedzą Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim, odbył się próbny alarm pożarowy i ewakuacja dzieci wraz z personelem obsługi. Całkowity czas ewakuacji na stadion miejski wyniósł ok. 4 minuty ( 6 min. ze sprawdzeniem obecności).

  Wszyscy nauczyciele, uczniowie i pracownicy obsługi po usłyszeniu dzwonka alarmowego, zachowali się odpowiednio, udając się przez najbliższe wyjścia ewakuacyjne na stadion miejski, będący miejscem zgrupowania w przypadku zagrożenia. Wszystkie okna w klasach lekcyjnych i na korytarzach szkolnych były zamknięte. Uczniowie zostali przeliczeni przez nauczycieli, ustalono uczniów nieobecnych. Dyrektor szkoły i nauczyciele udzielili uczniom drobnych wskazówek, które z pewnością poprawią sprawność następnych ćwiczeń i skrócą czas ewakuacji.

  Wskazówki, uwagi i zalecenia wynikające z przeprowadzonych ćwiczeń będą omówione na najbliższym zebraniu Rady Pedagogicznej.

  Sporządził: Józef Milewski

 • ŚMIECIOM W LESIE MÓWIMY STANOWCZO NIE!

  12 września (czwartek) chłopcy z klas 5-6 Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie po raz pierwszy w roku szkolnym 2019/2020 wybrali się na spacer po lasach okalających Czarną Wodę w ramach akcji: "Śmieciom w lesie mówimy stanowczo nie!". Podobnie jak w roku ubiegłym celem naszej wędrówki było usunięcie tego, co w lesie w ogóle nie powinno się znaleźć. Wśród "perełek" czwartkowego śmieciobrania znalazły się 3 opony oraz butelka pepsi-cola. Jest ona najlepszym dowodem na to, że w naszej najbliższej zielonej okolicy znajduje się jeszcze wiele odpadów pozostawionych w lesie przed laty, czekających na to, aż w końcu zostaną z niego usunięte i wywiezione w jedyne słuszne miejsce - wysypisko śmieci.

  Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować:

  - URZĘDOWI MIASTA CZARNA WODA - za systematyczne wsparcie przy wszystkich akcjach tego typu (zapewnienie worków, rękawiczek, odbiór śmieci);

  - STOWARZYSZENIU MIŁOŚNIKÓW CZARNEJ WODY - za zapewnienie przepysznych kiełbasek na kończące czwartkową wyprawę ognisko;

  - P. TADEUSZOWI ZAREMBIE - za udostępnienie nam swojego uroczego pola kempingowego "Pod Świerkami";

  - oraz, a raczej przede wszystkim, samym UCZESTNIKOM - za poświęcony czas, ogromne zaangażowanie i motywację w czynieniu naszego najbliższego otoczenia piękniejszym.

  O piękno naszej najbliższej okolicy zadbali:                                                                                                                    

  – Andres Maksymilian

  – Baran Stanisław

  – Cybula Jakub

  – Janikowski Mikołaj

  – Jasiński Konrad

  – Kropidłowski Jan

  – Płomiński Jakub

  – Szynwelski Aleksander

  – Wensierski Szymon

  BRAWO WY!

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • PODZIĘKOWANIA

  W imieniu własnym, dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów naszej placówki chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu atrakcyjnych nagród rzeczowych na szkolne zawody sportowe. Państwa pomoc zdecydowanie ułatwi nam organizację licznych imprez sportowych cieszących się wśród naszych uczniów dużym zainteresowaniem.

  Pomogli nam:

  - ROSINPOL Zblewo (p. Patrycjusz Szachta)

  - p. Rafał Kondysiak (budka lodowa ul. Mostowa 13)

  - p. Piotr Dorosz - Radny Miasta Czarna Woda

  - p. Adam Gradowski - Radny Miasta Czarna Woda

  - p. Witold Bohla - Radny Miasta Czarna Woda

  - p. Sławomir Malinowski

  - p. Mirosław Szramka

  - p. Mateusz Baran

  - p. Patryk Jasiński

  - Seniorzy KS Wda Czarna Woda

  - Oldboys Wda Czarna Woda

  - Przedsiębiorstwo Usługowe Błażej Birna

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • ZAKUP SPRZĘTU SPORTOWEGO

  Na początku roku szkolnego 2019/2020 ze środków własnych zakupiliśmy sprzęt sportowy, który będzie wykorzystywany na lekcjach wychowania fizycznego, zajęciach z gimnastyki korekcyjnej oraz zajęciach dodatkowych, które niezmiennie cieszą się ogromną popularnością wśród uczniów naszej szkoły.

  Zakupione zostały:

  1. piłka nożna adidas Conext 19 roz. 5 – 3 sztuki
  2. piłka koszykowa meteor cellular 7 FIBA – 3 sztuki
  3. znacznik givova niebieski roz. S – 15 sztuk
  4. rakietka do ping ponga stiga control - 10 sztuk
  5. lotka do badmintona ciężka – 5 sztuk
  6. zestaw do badmintona axer - 7 zestawów

  Zakup możliwy był dzięki przychylności Dyrekcji naszej placówki, której w imieniu nauczycieli wychowania fizycznego serdecznie dziękuję za przekazanie odpowiednich środków finansowych na nowy sprzęt oraz szeroko pojętą pomoc w rozpowszechnianiu wśród naszych podopiecznych zamiłowania do aktywnego spędzania czasu wolnego. 

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • NARODOWE CZYTANIE 2019

   Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019

  W piątek 6. września (piątek) ,, KULTURALNIA ‘’ w Czarnej Wodzie zorganizowała ,, NARODOWE CZYTANIE NOWELI POLSKICH’’.

  Czytanie odbyło się o godz. 10.00 na terenie ,,kajakarni’’ i wzięły w nim udział uczniowie klas:

  1. 8a SP – opiekun pan Marek Pruszek
  2. 7a SP – opiekun pani Larysa Mleczko
  3. 6b SP – opiekun pan Paweł Rybacki
  4. 6a SP – opiekun pani Krystyna Narloch

  Spotkanie miało na celu, by razem odkryć piękno i aktualność Nowel polskich. Jesteśmy przekonani, że ich bogactwo pozwoli każdemu dziecku a także dorosłym włączyć się i współtworzyć piękną akcję, która popularyzując czytelnictwo, niezmiennie udowadnia, że piękno polskiej literatury ma moc, aby nas jednoczyć i zespalać wokół wspólnych celów i wspólnych wartości dla dobra Naszej Ojczyzny.

  Za zorganizowanie akcji, szczególne podziekowanie kieruję w stronę pani Joanny Gwizdała, dyrektora
  ,, KULTURALNI''  w Czarnej Wodzie.

  Józef Milewski

   

   

 • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020

 • PLAN ROZPOCZĘCIA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2019 / 2020

  Plan uroczyctości rozpoczącia nowego roku szkolnego 2019 / 2020 - 02 września 2019r.

  1. 8.00 - Msza Święta ( dla chętnych)  w Kościele Parafialnym w Czarnej Wodzie.

  2. 9.00 - w sali sportowej uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020

  3. ok. 10.00 - uczniowie wraz z wychowawcami klas udają sie do sal ( rozdanie planu lekcji, omówienie organizacji pracy szkoły)

  3. 3-go września lekcje odbędą się wg planu ( plan lekcji będzie opublikowany w piątek  w e-dzienniku i na stronie intenetowej szkoły: www.zspczarnawoda.eu)

  SERDECZNIE ZAPRASZAM UCZNIÓW, RODZICÓW, A NAWET DZIADKÓW 

  Dyrekotr Szkoły

 • PODRĘCZNIKI I ĆWICZENIA DO RELIGII 2019 / 2020

  Ważna informacja - podręczniki do religii z poprzednich lat szkolnych są nadal aktualne i możne je odkupić.

 • Półkolonie w szkole

  PÓŁKOLONIE LETNIE NA SPORTOWO 2019

  W piątek 28 czerwca zakończyły się Półkolonie Letnie Na Sportowo 2019.  W 5-dniowych zajęciach (poniedziałek-piątek) wzięło udział 15 chłopców z klas 4-5 SP. Podobnie jak           w latach ubiegłych korzystaliśmy z obiektów sportowych przy Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie. Wybraliśmy się na rowerową wyprawę na trasie Czarna Woda - Leśna Huta - Wieck - Czarna Woda,  pieszą wędrówkę po przepięknych czarnowodzkich okolicach oraz autokarową wycieczkę do Borska. W ostatnim dniu odbyło się uroczyste zakończenie, w trakcie którego dyplomy oraz bardzo przydatne w okresie letnim nagrody wszystkim uczestniczkom wręczał dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie p. Józef Milewski.

  W imieniu chłopców i własnym chciałbym serdecznie podziękować wszystkim instytucjom oraz osobom prywatnym, które w różny sposób pomogły nam w organizacji półkolonii:

  • – Urząd Miasta Czarna Woda
  • – Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie
  • – ROSINPOL Zblewo (p. Patrycjusz Szachta)
  • – Karczma Ostoja
  • Klub Spinningowo - Muchowy ''Kiełż" Czarna Woda
  • – Oldboys „Wda” Czarna Woda
  • – Seniorzy „Wda” Czarna Woda
  • – Budka Lodowa, ul Mostowa 13 (p. Justyna i Rafał Kondysiakowie)
  • – p. Piotr Dorosz - Radny Miasta Czarna Woda
  • – p. Adam Gradowski – Radny Miasta Czarna Woda
  • – p. Witold Bohla – Radny Miasta Czarna Woda
  • – Przedsiębiorstwo Usługowe Błażej Birna
  • – p. Justyna Schmidt
  • – p. Bartłomiej Tuszkowski
  • – p. Sabina i Mirosław Szramka
  • – p. Joanna i Bartłomiej Ossowscy
  • – p. Mateusz Baran
  • – p. Patryk Jasiński

   

  Poniższa fotorelacja oraz 100% frekwencja w trakcie zajęć są najlepszym dowodem na to, że wszyscy mali miłośnicy aktywnego spędzania czasu wolnego bawili się wyśmienicie.

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOL. 2018/2019

 • ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII

  Konkurs „Zbieranie baterii”

  W naszej szkole jak corocznie odbywały się konkursy dotyczące surowców wtórnych. Odbył się też konkurs „Zbieramy baterie”, w którym uczestniczyła większość klas. W całej szkole zebrano ok.444 kg. Konkurs trwał od września do kwietnia 2019. Uczniowie prawie codziennie przynosili baterie.  Odbiorem surowca zajmuje się firma REBA.

  Lista nagrodzonych uczniów(uczniowie ci zebrali najwięcej)

  1. Gaszkowska Samanta kl.4 b SP -51,24 kg
  2. Antoni Nadolski kl.4 c SP- 49,53 kg
  3. Nadia Nadolna kl.5 b SP- 25,28 kg
  4. Marta Kałduńska kl.8 a SP -21,73kg
  5. Lena Schmidt kl.5a SP-12,94 kg
  6. Bartosz Lewicki kl.3 a SP-10,11kg
  7. Maciej Narloch kl.8b SP- 8,56 kg
  8. Dominika Żywicka kl.2 b SP-6,03 kg
  9. Antonina Milewska kl.4a SP-6,01 kg
  10. Dominik Gwizdała kl.4b SP -5,27 kg
  11. Zofia Łangowska kl.5a SP-5,11 kg
  12. Tamara Szturmowska kl.6a SP-5,02 kg
  13. Bartek Kilich kl.4b SP-4,8 kg
  14. Szymon Pruszak kl.1b SP- 3,68 kg
  15. Jakub Płomiński kl.4a SP-3,6 kg
  16. Dominika Sarnowska kl.3a Gim-3,20 kg
  17. Franciszek Netkowski kl.5a SP-3,06 kg
  18. Zuzanna Kiedrowska kl.1a SP-3,01kg
  19. Michał Sztormowski kl.4 b SP-2,9 kg
  20. Lena Ciesielska kl.4a SP- 2,45 kg
  21. Dawid Hoong Ding kl.6a SP-2,2 kg
  22. Cezary Narloch kl2 b SP -1.9 kg
  23. Faustyna Narloch kl.5 b SP -1.82 kg

  Uczniowie w/w otrzymują na koniec roku szkolnego nagrody ufundowane z Urzędu Miejskiego. Poprzez duże zaangażowanie nauczycieli oraz uczniów w zakresie selektywnej zbiórki baterii, udało się poprawić stan środowiska naturalnego. 

  Opracowała: Ewa Łangowska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej Wodzie
  ul. Mickiewicza 5
  83-262 Czarna Woda
 • 58 587 86 25

Galeria zdjęć